KONST / Ramar / Ram 2836002
*
nr 283 6002
Ram
förgylld, innemått 76x107,5 (sk)
Utrop:
100 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 november 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 21:12:15
1
350 kr
9/11 08:39:45
2
150 kr
9/11 22:43:32
3
450 kr
10/11 11:33:48
4
500 kr
10/11 15:08:21
5
ledande budet*
10/11 15:21:04
6
650 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad ram ramar
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:24
-
7096 Aladåbform
Höganäs. Längd: 19 cm, höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:54
-
2041 Assietter
+ burkar med lock, 4 + 2 delar, Stig Lindberg (191..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
20 maj kl 20:38
-
7140 Bordsdekoration
Porslin. Höjd: 28 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:16
-
6221 Burkar
2 st, Arabia & Rörstrand, Paratiisi & Kulinara. Lä..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:16
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:19
*
Ram
nr 283 6002
Ram
förgylld, innemått 76x107,5 (sk)
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 november 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/11 21:12:15 | 1 | 350 kr |
9/11 08:39:45 | 2 | 150 kr |
9/11 22:43:32 | 3 | 450 kr |
10/11 11:33:48 | 4 | 500 kr |
10/11 15:08:21 | 5 | ledande budet* |
10/11 15:21:04 | 6 | 650 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad ram ramar
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:24 -
7096 Aladåbform
Höganäs. Längd: 19 cm, höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:54 -
2041 Assietter
+ burkar med lock, 4 + 2 delar, Stig Lindberg (191..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
20 maj kl 20:38
-
7140 Bordsdekoration
Porslin. Höjd: 28 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:16 -
6221 Burkar
2 st, Arabia & Rörstrand, Paratiisi & Kulinara. Lä..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:16 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:19