Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 3967373



*

nr 396 7373


Ram

1800-tal, 44x54 med tryck "Samson et Dalia"


Utrop:

100 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 februari 2006
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/2 21:05:55 1      150 kr
10/2 22:10:38 2      150 kr
10/2 22:11:43 2      200 kr
11/2 14:26:57 3      Vinnande bud
12/2 18:24:49 4      400 kr
12/2 18:27:01 4      500 kr


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
  • 8068 Fat
    + ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 18:27
  • 8090 Fat
    Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:29
  • 8079 Lockurna
    Gustavsberg. Höjd: 26 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:07




Ladda ner broschyr