KONST / Ramar / Ram 9737041
*
nr 973 7041
Ram
1800-tal, med oljetryck, ramens innermått: 32 x 36
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 augusti 2015
kl 18:32:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/8 19:00:38
1
100 kr
5/8 23:50:54
2
150 kr
7/8 23:48:32
1
250 kr
10/8 15:50:09
2
Vinnande bud
10/8 15:50:54
2
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljetryck ram ramar
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:36
-
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:56
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:45
*
Ram
nr 973 7041
Ram
1800-tal, med oljetryck, ramens innermått: 32 x 36
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 augusti 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/8 19:00:38 | 1 | 100 kr |
| 5/8 23:50:54 | 2 | 150 kr |
| 7/8 23:48:32 | 1 | 250 kr |
| 10/8 15:50:09 | 2 | Vinnande bud |
| 10/8 15:50:54 | 2 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljetryck ram ramar
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:36 -
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:56 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:45



