bakg

  KONST / Ramar / Ram 13746040



*

nr 1374 6040


Ram

1800-tal, med glas, ramens innermått: 37x50 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 januari 2021
kl 20:02:37


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
19/1 21:41:38 1      100 kr
20/1 10:34:07 2      150 kr
25/1 17:31:18 3      350 kr
25/1 17:55:11 4      300 kr
25/1 17:55:11 3      350 kr (Budbetjänt)
25/1 19:20:29 3      400 kr
25/1 19:43:15 2      450 kr
25/1 19:43:52 5      600 kr
25/1 19:48:24 2      600 kr
25/1 19:48:24 5      600 kr (Budbetjänt)
25/1 19:52:41 2      700 kr
25/1 19:57:37 5      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas ram ramar
  • 2003 Affisch
    Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. Lincoln Center ..//
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    22 mars kl 19:23
  • 2002 Blandteknik
    Jorge B Stever (f. 1940), Tyskland. Signerad, numr..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    22 mars kl 20:05
  • 2017 Blandteknik
    Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige. Signerad..//
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    22 mars kl 18:57
  • 5106 Blomsterskål
    2 delar, Gefle, Röd Rubin. Höjd: 22 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 20:28
  • 5049 Bojan
    Kina, Blåvitt kompaniporslin. Höjd: 23 cm
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 20:47
  • 4518 Chokladform
    Keramik, 26x32 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    8 mars kl 20:57




Ladda ner broschyr