ART / Frames / Ram 4058525
*
nr 405 8525
Ram
Lenght: ()
1800-tal, Ek med bronsdekor
Estimate:
300
Sold:
SEK 850
Auction date:
Monday April 10 2006
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
8/4 21:23:13
1
350 kr
9/4 21:16:00
2
350 kr
9/4 21:28:07
3
800 kr
10/4 12:03:59
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ek med bronsdekor ram ramar
-
9226 Amfora på stäl..
Northern Africa, ceramics, painted. Height: 89 cm,
Auction ends
tomorrow
27 maj at 20:16
-
9104 TABLE LAMP
ceramics. Height: 110 cm,
Auction ends
tomorrow
27 maj at 18:17
-
9386 TABLE LAMP
Lisa Larson (1931-2024), Sweden. Gustavsberg, Swed..//
Auction ends
tomorrow
27 maj at 20:21
-
9253 Cabaret
China, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39,
Present: SEK 800
Auction ends
tomorrow
27 maj at 18:04
-
9122 COLOR ETCHINGS
3 pcs, Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Signed..//
Auction ends
tomorrow
27 maj at 18:18
-
8090 DISH
18/19-tal, Rörstrand, Sweden, sachsiskt mönster. L..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
27 maj at 20:47
*
Ram
nr 405 8525
Ram
Lenght: ()
1800-tal, Ek med bronsdekor
Estimate: | 300 |
---|---|
Sold: | SEK 850 |
Auction date: |
Monday April 10 2006 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
8/4 21:23:13 | 1 | 350 kr |
9/4 21:16:00 | 2 | 350 kr |
9/4 21:28:07 | 3 | 800 kr |
10/4 12:03:59 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ek med bronsdekor ram ramar
-
9226 Amfora på stäl..
Northern Africa, ceramics, painted. Height: 89 cm,
Auction ends
tomorrow
27 maj at 20:16 -
9104 TABLE LAMP
ceramics. Height: 110 cm,
Auction ends
tomorrow
27 maj at 18:17 -
9386 TABLE LAMP
Lisa Larson (1931-2024), Sweden. Gustavsberg, Swed..//
Auction ends
tomorrow
27 maj at 20:21
-
9253 Cabaret
China, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39,
Present: SEK 800
Auction ends
tomorrow
27 maj at 18:04 -
9122 COLOR ETCHINGS
3 pcs, Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Signed..//
Auction ends
tomorrow
27 maj at 18:18 -
8090 DISH
18/19-tal, Rörstrand, Sweden, sachsiskt mönster. L..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
27 maj at 20:47