KONST / Ramar / Ram 5907506
*
nr 590 7506
Ram
1800-tal (med tryck) 30x46
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2009
kl 18:59:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/7 17:56:47
1
300 kr
13/7 18:50:11
2
450 kr
13/7 18:53:12
1
400 kr
13/7 18:54:19
3
Vinnande bud
13/7 18:57:11
3
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar tryck
-
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:34
-
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:17
-
8090 Fat
Rörstrand. Längd: 38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:47
-
9009 Keramik
Rörstrand, Stengods, diameter: 29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:59
-
9058 Kräftservisdelar
Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand, 11 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:30
-
8370 Kruka med fat
omkring 1900, Rörstrand, porslin, floral dekor. Di..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
*
Ram
nr 590 7506
Ram
1800-tal (med tryck) 30x46
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/7 17:56:47 | 1 | 300 kr |
13/7 18:50:11 | 2 | 450 kr |
13/7 18:53:12 | 1 | 400 kr |
13/7 18:54:19 | 3 | Vinnande bud |
13/7 18:57:11 | 3 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar tryck
-
2034 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:34 -
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:17 -
8090 Fat
Rörstrand. Längd: 38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:47
-
9009 Keramik
Rörstrand, Stengods, diameter: 29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:59 -
9058 Kräftservisdelar
Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand, 11 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:30 -
8370 Kruka med fat
omkring 1900, Rörstrand, porslin, floral dekor. Di..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22