KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 14781044

nr 1478 1044

Nicky Sahlström

(1853-1932), Sverige

Pastell, Signerad, Verande, 50x38 cm, yttermått inklusive ram: 63x52 cm

Nikolaus "Nicky" Nilsson Sahlström, svensk konstnär född 1853, död 1932.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 4 juli 2022
kl 20:24:48

2/7 08:48:58 1      Vinnande bud
4/7 18:29:22 1      justering av budtak

  • Klassiska

Nicky Sahlström

Läs mer om Nicky Sahlström