KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 14161026

nr 1416 1026

John Jon-And

(1889-1941), Sverige

Pastell, Interiör, Stämpelsignerad. Bildmått: 40x55, yttermått inklusive ram: 60x75 cm

Konditionsrapport: slitage, skador

John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 30 augusti 2021
kl 19:03:15

30/8 18:38:18 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 30 aug

Klassiska

Läs mer om Klassiska

John Jon-And

Läs mer om John Jon-And