KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 13833038

nr 1383 3038

Folke Ricklund

(1900-1986), Sverige

Pastell, Folke Ricklund (1900-1986), Sverige. "Orrar i vinterstorm". Signerad, daterad -82. Motivet: 32x24, yttermått inklusive ram: 52x42 cm

Folke Ricklund, svensk målare född 1900, död 1986.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 8 mars 2021
kl 18:19:17

8/3 16:43:08 1      Vinnande bud

Folke Ricklund

Läs mer om Folke Ricklund