KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 6354024

nr 635 4024

Aron Gerle

(1860-1930), Sverige

Pastell, Aron Gerle (1860-1930), osignerad, Oscar II, 45x30

Aron Gerle, svensk målare och grafiker född 1860, död i Stockholm 1930.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 19 april 2010
kl 17:19:56

17/4 20:03:14 1      Vinnande bud
18/4 18:26:35 2      1.500 kr

Aron Gerle

Läs mer om Aron Gerle