MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Pall 10414007

nr 1041 4007

Ferdinand Ring

(1829-1886), Danmark

Pall, Ferdinand Ring (1829-1886), majolika, Pall i form av Karl-Johansvamp, signerad Höganäs, diameter: 58 cm, höjd: 53 cm

Konditionsrapport: smärre nagg

Utrop:

20.000 kr

Såld:

17.500 kr

måndag 30 maj 2016
kl 18:39:16

  • Klassiska
Majolika