Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Cheese cover 10695060



*

nr 1069 5060


CHEESE COVER

2 pcs, Syco (1 fat), length: 21 cm,


2 st, Syco (1 fat), längd: 21 cm


Estimate:

500

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday November 14 2016
at 20:35:33


  • Bid history
Time Bidder Bid
10/11 10:53:38 1      100 kr
14/11 19:23:10 2      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Nov 14

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ostkupor syco
  • 8243 Ask
    with lid, Sèvres. Length: 13 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:13
  • 8068 DISH
    + egg, ceramics, Paradisverkstan, Öland. Diameter:..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:27
  • 8090 DISH
    Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Width: 33 ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:29
  • 8079 VASE AND COVER
    Gustavsberg, Sweden. Height: 26 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:07
  • 8246 BOWL
    på fot + dish, Porsöin, 19th century. Length: 26 c..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:58
  • 8001 BOWL
    Rörstrand, Sweden, Gunnar Nylund (1904-1997), Swed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:09




Ladda ner broschyr