KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12927007
nr 1292 7007
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Oljemålning, Porträtt av kvinna, Mexiko, Signerad, daterad 1952. Olja på duk, 150x110
Kondition: lagning
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Utrop:
10.000 kr
Såld:
7.000 kr
måndag 25 november 2019
kl 19:06:25
25/11 10:31:21
- Klassiska
25 nov
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Waldemar Sjölander
Läs mer om Waldemar Sjölander