KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12261007
nr 1226 1007
Viktoria Hallenius
(f. 1971), Sverige
Oljemålning, "Skiers at dusk", signerad Viktoria Hallenius, signerad och daterad 2017 a tergo. Olja på duk, 15x14 cm. Skänkt till auktionen av konstnären och Modern Gallery via stadsbrud Marianne Djudic
Viktoria Hallenius, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1971.
torsdag 18 oktober 2018
kl 18:00:00
18 okt
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren
Läs mer om Stadsbrudskåren
Viktoria Hallenius
Läs mer om Viktoria Hallenius