KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16171012

nr 1617 1012

Urszula Broll

(1930-2020), Polen

Oljemålning, Signerad a tergo på etikett, 1960. Olja på duk, 100x70 cm, yttermått inklusive ram: 103x72 cm

Urszula Broll, bildkonstnär född 1930, död 2020 .

Utrop:

30.000 kr

Såld:

28.500 kr

måndag 29 april 2024
kl 20:31:51

  • Klassiska
  • 29 apr

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Urszula Broll

Läs mer om Urszula Broll