KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13614481
*
nr 1361 4481
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 26x33 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 november 2020
kl 19:45:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/11 13:14:12
1
1.500 kr
22/11 18:29:19
2
1.800 kr
22/11 18:34:28
1
1.700 kr
22/11 18:34:28
2
1.800 kr (Budbetjänt)
22/11 18:35:26
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Uno Vallman
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
nr 1361 4481
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 26x33 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.000 kr |
| Såld: | 1.900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 november 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/11 13:14:12 | 1 | 1.500 kr |
| 22/11 18:29:19 | 2 | 1.800 kr |
| 22/11 18:34:28 | 1 | 1.700 kr |
| 22/11 18:34:28 | 2 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
| 22/11 18:35:26 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



