KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13174016

nr 1317 4016

Uno Vallman

(1913-2004), Sverige

Oljemålning, Signerad, 1945, landskap. Olja på duk, 49x66cm

Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

2.800 kr

måndag 30 mars 2020
kl 20:57:47

26/3 17:46:52 1      2.600 kr
30/3 15:31:25 2      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 30 mar

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Uno Vallman

Läs mer om Uno Vallman