KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15307255

nr 1530 7255

Torsten Wirfelt

(1923-1985), Sverige

Oljemålning, Kvinnoporträtt. Signerad, daterad -76. Olja på duk, 46x38 cm, yttermått inklusive ram: 57x47 cm

Torsten Wirfelt, svensk målare född i Stockholm 1923, död 1985 i Uppsala.

Utrop:

500 kr

måndag 27 mars 2023
kl 19:42:33

Torsten Wirfelt

Läs mer om Torsten Wirfelt