KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16217098
*
nr 1621 7098
Tore Nyberg
(1911-1993), Sverige
Oljemålning, "Interiör", inköpt på "De Unga" 1944. Signerad. Olja på pannå, 73x50 cm, yttermått inklusive ram: 90x67 cm
Tore Nyberg, svensk målare född i Stockholm 1911, död 1993.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2024
kl 20:40:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/5 19:26:18
1
600 kr
17/5 19:12:20
2
350 kr
17/5 19:12:20
1
400 kr (Budbetjänt)
17/5 19:12:29
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tore nyberg
-
8301 Akryl
Felippe Costello, "Snabel". Signerad. Akry på hand..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:29
-
8297 Akryl
Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Cirkel". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:55
-
8457 Ikon
handmålad, nutida, pannå, 24x18 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:29
-
8244 Olja / blandte..
Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Kvinna med hun..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:52
-
8196 Olja / collage
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, olja på Texti..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:03
-
8327 Oljemålning
1600/1700-tal, Sällskap med hästar & hund. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:15
*
Tore Nyberg
Tore Nyberg, svensk målare född i Stockholm 1911, död 1993.
Läs om budbetjänten
nr 1621 7098
Tore Nyberg
(1911-1993), Sverige
Oljemålning, "Interiör", inköpt på "De Unga" 1944. Signerad. Olja på pannå, 73x50 cm, yttermått inklusive ram: 90x67 cm
Tore Nyberg, svensk målare född i Stockholm 1911, död 1993.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/5 19:26:18 | 1 | 600 kr |
17/5 19:12:20 | 2 | 350 kr |
17/5 19:12:20 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
17/5 19:12:29 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tore nyberg
-
8301 Akryl
Felippe Costello, "Snabel". Signerad. Akry på hand..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:29 -
8297 Akryl
Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Cirkel". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:55 -
8457 Ikon
handmålad, nutida, pannå, 24x18 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:29
-
8244 Olja / blandte..
Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Kvinna med hun..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:52 -
8196 Olja / collage
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, olja på Texti..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:03 -
8327 Oljemålning
1600/1700-tal, Sällskap med hästar & hund. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:15