KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16217098

nr 1621 7098

Tore Nyberg

(1911-1993), Sverige

Oljemålning, "Interiör", inköpt på "De Unga" 1944. Signerad. Olja på pannå, 73x50 cm, yttermått inklusive ram: 90x67 cm

Tore Nyberg, svensk målare född i Stockholm 1911, död 1993.

Utrop:

700 kr

Såld:

700 kr

måndag 20 maj 2024
kl 20:40:04

Tore Nyberg

Läs mer om Tore Nyberg