KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16673020
nr 1667 3020
Svea Genberg
(1895-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, komposition. Olja på duk, 27x22 cm, yttermått inklusive ram: 41x36 cm
Svea Genberg, svensk bildkonstnär född 1895, död 1987.
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
måndag 9 december 2024
kl 19:38:15
300 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
450 kr
9 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer