KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14211027

nr 1421 1027

Stellan Mörner

(1896-1979), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad -47. Olja på duk, 27x35, yttermått inklusive ram: 46x54 cm

Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.

Utrop:

10.000 kr

Såld:

7.000 kr

måndag 27 september 2021
kl 19:32:20

27/9 17:24:40 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 27 sep

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Stellan Mörner

Läs mer om Stellan Mörner