KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15671013

nr 1567 1013

Severin Nilson

(1846-1918), Sverige

Oljemålning, Mjölkande piga. Signerad. Olja på pannå, 28x36 cm, yttermått inklusive ram: 41x49 cm

Severin Nilson, född 1846, död 1918, svensk målare och fotograf.

Utrop:

2.600 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 25 september 2023
kl 19:13:17

25/9 18:39:26 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 25 sep

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Severin Nilson

Läs mer om Severin Nilson