KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14208137
nr 1420 8137
Paul Hermann Schoedder
(1887-1971), Tyskland
Oljemålning, Porträtt. Signerad, daterad 1926. Olja på duk, 65x55 cm, yttermått inklusive ram: 80x71 cm
Paul Hermann Schoedder, tysk målare född 1887, död 1971.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
måndag 27 september 2021
kl 19:14:07
300 kr
400 kr
Paul Hermann Schoedder
Läs mer om Paul Hermann Schoedder