KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14208137

nr 1420 8137

Paul Hermann Schoedder

(1887-1971), Tyskland

Oljemålning, Porträtt. Signerad, daterad 1926. Olja på duk, 65x55 cm, yttermått inklusive ram: 80x71 cm

Paul Hermann Schoedder, tysk målare född 1887, död 1971.

Utrop:

700 kr

Såld:

450 kr

måndag 27 september 2021
kl 19:14:07

Paul Hermann Schoedder

Läs mer om Paul Hermann Schoedder