KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14145280

nr 1414 5280

Mats Mason

(1894-1983), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 49, "Längtan till våren". Olja på pannå, 60x49cm, yttermått inklusive ram: 80x69cm

Mats Mason-Andersson, svensk målare född i Eskilstuna 1894, död 1983.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

5.600 kr

måndag 23 augusti 2021
kl 20:11:23

Mats Mason

Läs mer om Mats Mason