KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14256093
nr 1425 6093
Martin Sjöblom
(1920-2004), Sverige
Oljemålning, Tulpaner i vas. Signerad. Olja på duk, 36x42, yttermått inklusive ram: 48x55 cm
Martin Sjöblom, svensk bildkonstnär född 1920 i Tällberg, död 2004 i Ravlunda.
Utrop:
500 kr
måndag 18 oktober 2021
kl 18:52:37
Martin Sjöblom
Läs mer om Martin Sjöblom