KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14256093

nr 1425 6093

Martin Sjöblom

(1920-2004), Sverige

Oljemålning, Tulpaner i vas. Signerad. Olja på duk, 36x42, yttermått inklusive ram: 48x55 cm

Martin Sjöblom, svensk bildkonstnär född 1920 i Tällberg, död 2004 i Ravlunda.

Utrop:

500 kr

måndag 18 oktober 2021
kl 18:52:37

Martin Sjöblom

Läs mer om Martin Sjöblom