KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16673032

nr 1667 3032

Marianne Bos Mareng

(1930-2019), Sverige

Oljemålning, "Gula rosor och snäckor". Signerad, daterad 98. Olja på duk, 39x48cm, yttermått inklusive ram: 47x57cm

Marianne Bos Maréng, svensk bildkonstnär född 1930, död 2019.

Utrop:

800 kr

Såld:

350 kr

måndag 9 december 2024
kl 18:21:32

3/12 21:04:37 1      300 kr
9/12 18:04:11 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 9 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Marianne Bos Mareng

Läs mer om Marianne Bos Mareng