KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16673032
nr 1667 3032
Marianne Bos Mareng
(1930-2019), Sverige
Oljemålning, "Gula rosor och snäckor". Signerad, daterad 98. Olja på duk, 39x48cm, yttermått inklusive ram: 47x57cm
Marianne Bos Maréng, svensk bildkonstnär född 1930, död 2019.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 9 december 2024
kl 18:21:32
3/12 21:04:37
300 kr
9/12 18:04:11
9 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Marianne Bos Mareng
Läs mer om Marianne Bos Mareng