![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15061036
*
nr 1506 1036
Maks Belinsky
(f. 1985), Ukraina
"Ukraine 2022". Signerad. Oljemålning, texturpasta, sydd presenning (duk), 95x75 cm, oramad.
Den Ukrainska Konstnären Maks Belinsky har donerat två verk och inlämnaren berättar att intäkterna från försäljningen går till välgörenhetsstiftelsen ”The Umbrella for Ukraine” för att inskaffa läkemedel och hygienartiklar till föräldralösa barn som förlorat sina föräldrar och närstående släktingar.
Maks Belinsky (Макс Бєлінскі) är född i Lviv 1985. Han har studerat på Lviv Academy of Arts och verkat som konstnär i Prag och Florens, Campobasso och Rom.
Han bor för och verkar närvarande i Lviv och arbetar främst i olja och akvarell, ofta med ett eget uttryck i såväl utförande som materialval
Maks Belinsky, Ukrainsk konstnär född i Lviv 1985.
Följerätt
Utrop:
10.000 kr
Såld:
8.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 november 2022
kl 20:11:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 11:11:41
1
500 kr
600 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
25/11 12:15:26
2
1.500 kr
1.600 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
26/11 10:13:53
3
2.400 kr
2.600 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
26/11 10:19:53
3
3.000 kr
3.200 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
27/11 07:25:25
4
4.000 kr
4.200 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
28/11 20:04:33
5
5.000 kr
5.200 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
28/11 20:05:10
5
6.000 kr
6.200 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
28/11 20:05:37
5
7.000 kr
7.200 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
28/11 20:06:02
5
Vinnande bud
- Klassiska
28 nov
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål:
maks belinsky campobasso och rom maks belinsky olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sydd presenning texturpasta ukraina
-
8301 Akryl
Felippe Costello, "Snabel". Signerad. Akry på hand..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:29
-
8297 Akryl
Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Cirkel". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:55
-
8457 Ikon
handmålad, nutida, pannå, 24x18 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:29
-
8244 Olja / blandte..
Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Kvinna med hun..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:52
-
8196 Olja / collage
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, olja på Texti..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:03
-
8327 Oljemålning
1600/1700-tal, Sällskap med hästar & hund. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:15
nr 1506 1036
Maks Belinsky
(f. 1985), Ukraina
"Ukraine 2022". Signerad. Oljemålning, texturpasta, sydd presenning (duk), 95x75 cm, oramad. Den Ukrainska Konstnären Maks Belinsky har donerat två verk och inlämnaren berättar att intäkterna från försäljningen går till välgörenhetsstiftelsen ”The Umbrella for Ukraine” för att inskaffa läkemedel och hygienartiklar till föräldralösa barn som förlorat sina föräldrar och närstående släktingar. Maks Belinsky (Макс Бєлінскі) är född i Lviv 1985. Han har studerat på Lviv Academy of Arts och verkat som konstnär i Prag och Florens, Campobasso och Rom. Han bor för och verkar närvarande i Lviv och arbetar främst i olja och akvarell, ofta med ett eget uttryck i såväl utförande som materialval
Maks Belinsky, Ukrainsk konstnär född i Lviv 1985.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 10.000 kr |
Såld: | 8.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/11 11:11:41 | 1 | 500 kr |
600 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT) |
||
25/11 12:15:26 | 2 | 1.500 kr |
1.600 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT) |
||
26/11 10:13:53 | 3 | 2.400 kr |
2.600 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT) |
||
26/11 10:19:53 | 3 | 3.000 kr |
3.200 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT) |
||
27/11 07:25:25 | 4 | 4.000 kr |
4.200 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT) |
||
28/11 20:04:33 | 5 | 5.000 kr |
5.200 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT) |
||
28/11 20:05:10 | 5 | 6.000 kr |
6.200 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT) |
||
28/11 20:05:37 | 5 | 7.000 kr |
7.200 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT) |
||
28/11 20:06:02 | 5 | Vinnande bud |
- Klassiska
28 nov
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...![](/tema/themes/{C04ADF2E-3CD5-46A3-9DE9-FC29B8D8D53B}_183x97.jpg)
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
-
8301 Akryl
Felippe Costello, "Snabel". Signerad. Akry på hand..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:29 -
8297 Akryl
Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Cirkel". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:55 -
8457 Ikon
handmålad, nutida, pannå, 24x18 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:29
-
8244 Olja / blandte..
Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Kvinna med hun..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:52 -
8196 Olja / collage
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, olja på Texti..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:03 -
8327 Oljemålning
1600/1700-tal, Sällskap med hästar & hund. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:15