KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14401013

nr 1440 1013

Lindorm Liljefors

(1909-1985), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 71. Olja på pannå, änder, 32x44cm, yttermått inklusive ram: 47x58cm

Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 20 december 2021
kl 19:32:40

20/12 15:19:33 1      Vinnande bud

Lindorm Liljefors

Läs mer om Lindorm Liljefors