KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16802001
nr 1680 2001
Lennart Roupe
(f. 1918), Sverige
Oljemålning, Skeppsholmen. Signerad. Olja på duk, 45x55 cm, yttermått inklusive ram: 48x58 cm
Lennart Roupe, svensk målare, tecknare och grafiker född 1918.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 17 februari 2025
kl 18:49:31
1.500 kr
1.800 kr
2.400 kr
17 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Lennart Roupe
Läs mer om Lennart Roupe