bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13732022



*

nr 1373 2022


Lennart Alexandrie

(1930-2019), Sverige


Oljemålning, Lennart Alexandrie (1930-2019), Sverige. "Regatta, Riddarholmsfjärden". Signerad. Olja på pannå, 15x21 cm


Lennart Alexandrie, svensk bildkonstnär född 1930, död 2019.

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 januari 2021
kl 18:19:26


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/1 12:14:07 1      300 kr
18/1 18:06:48 2      450 kr
18/1 18:07:01 2      450 kr
18/1 18:10:35 1      400 kr
18/1 18:10:35 2      450 kr (Budbetjänt)
18/1 18:13:17 2      Vinnande bud
18/1 18:14:26 1      500 kr
18/1 18:14:26 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...



Läs mer om Stockholm

  • Konstnär/Designer

Lennart Alexandrie

Lennart Alexandrie, svensk bildkonstnär född 1930, död 2019.

Läs mer om Lennart Alexandrie
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: lennart alexandrie olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6044 Oljemålning
    2 st, P Zheing, marknad, lackteknik. Signerade. Ol..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 jan kl 18:27
  • 6053 Oljemålning
    Åke Nothberg (1891-1973), Sverige. Signerad, dater..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 jan kl 18:32
  • 6054 Oljemålning
    Åke Nothberg (1891-1973), Sverige. Stockholmsmotiv..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 jan kl 19:03
  • 5274 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Signerad. Ol..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 jan kl 20:49
  • 6036 Oljemålning
    Carl Holger Fischer (1885-1955), Danmark. Stillebe..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 jan kl 19:28
  • 6316 Oljemålning
    Edgar Wollin. Signerad, daterad 1935. Olja på pann..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 jan kl 20:17




Ladda ner broschyr