KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13732022

nr 1373 2022

Lennart Alexandrie

(1930-2019), Sverige

Oljemålning, Lennart Alexandrie (1930-2019), Sverige. "Regatta, Riddarholmsfjärden". Signerad. Olja på pannå, 15x21 cm

Lennart Alexandrie, svensk bildkonstnär född 1930, död 2019.

Utrop:

600 kr

Såld:

500 kr

måndag 18 januari 2021
kl 18:19:26

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Lennart Alexandrie

Läs mer om Lennart Alexandrie