KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12859040

nr 1285 9040

Karl Nordström

(1855-1923), Sverige

Oljemålning, Karl Nordström (1855-1923), Sverige. "Tour de Cesar Provins". Monogramsignerad KN, Påskrift à tergo Karl Nordström 1921, Olja på duk, 41x34cm

Karl Nordström, svensk målare född på Tjörn 1855, död 1923.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

4.800 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 19:18:32

  • Klassiska
  • 28 okt

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Karl Nordström

Läs mer om Karl Nordström