KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14943013

nr 1494 3013

Karl Abel

(f. 1891), Sverige

Oljemålning, Klara sjö Stockholm. Signerad. Olja på pannå, 46x58 cm, yttermått inklusive ram: 54x67 cm

Karl Abel, svensk målare född 1891.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 3 oktober 2022
kl 19:08:57

28/9 23:39:30 1      500 kr
3/10 09:45:43 2      Vinnande bud

Karl Abel

Läs mer om Karl Abel