KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14098184

nr 1409 8184

Karl-Göte Sernius Andersson

(1904-1959), Sverige

Oljemålning, Konfirmand. Signerad, numrerad 50. Olja på pannå, daterad rim: 100x42, yttermått inklusive ram: 118x42 cm

Karl-Göte Sernius Andersson, svensk bildkonstnär född 1904, död 1959.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 2 augusti 2021
kl 18:03:25

Karl-Göte Sernius Andersson

Läs mer om Karl-Göte Sernius Andersson