KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13976081

nr 1397 6081

Josef Jungwirth

(1869-1950), Österrike

Oljemålning, Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Tillskriven, ej signerad, "Rotnäs Gård, Värmland". Olja på duk, 62x50, yttermått inklusive ram: 75x64 cm

Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 17 maj 2021
kl 19:58:36

Josef Jungwirth

Läs mer om Josef Jungwirth