KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13751032
*
nr 1375 1032
Josef Jungwirth
(1869-1950), Österrike
Oljemålning, Hus i vinterskrud, ej signerad, 1932. Olja på pannå, 20x26 cm
Kondition: ej ram
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2021
kl 18:17:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 18:12:23
1
Vinnande bud
- Klassiska
25 jan
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Josef Jungwirth
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Läs mer om Josef Jungwirth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad europa hus i vinterskrud josef jungwirth olja olja på pannå oljemålning oljemålningar österrike österrikiskt österrisk
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:30
*
Josef Jungwirth
Kondition: ej ram
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Läs mer om Klassiska
Läs mer om Josef Jungwirth
nr 1375 1032
Josef Jungwirth
(1869-1950), Österrike
Oljemålning, Hus i vinterskrud, ej signerad, 1932. Olja på pannå, 20x26 cm
Kondition: ej ram
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/1 18:12:23 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
25 jan
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Josef Jungwirth
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.Läs mer om Josef Jungwirth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad europa hus i vinterskrud josef jungwirth olja olja på pannå oljemålning oljemålningar österrike österrikiskt österrisk
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:30



