KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13751032

nr 1375 1032

Josef Jungwirth

(1869-1950), Österrike

Oljemålning, Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Hus i vinterskrud, ej signerad, 1932. Olja på pannå, 20x26 cm

Konditionsrapport: ej ram

Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 25 januari 2021
kl 18:17:23

25/1 18:12:23 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 25 jan

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Josef Jungwirth

Läs mer om Josef Jungwirth