KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13751032
*
nr 1375 1032
Josef Jungwirth
(1869-1950), Österrike
Oljemålning, Hus i vinterskrud, ej signerad, 1932. Olja på pannå, 20x26 cm
Kondition: ej ram
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2021
kl 18:17:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 18:12:23
1
Vinnande bud
- Klassiska
25 jan
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Josef Jungwirth
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Läs mer om Josef Jungwirth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad europa hus i vinterskrud josef jungwirth olja olja på pannå oljemålning oljemålningar österrike österrikiskt österrisk
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52
*
Josef Jungwirth
Kondition: ej ram
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Läs mer om Klassiska
Läs mer om Josef Jungwirth
nr 1375 1032
Josef Jungwirth
(1869-1950), Österrike
Oljemålning, Hus i vinterskrud, ej signerad, 1932. Olja på pannå, 20x26 cm
Kondition: ej ram
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/1 18:12:23 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
25 jan
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Josef Jungwirth
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.Läs mer om Josef Jungwirth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad europa hus i vinterskrud josef jungwirth olja olja på pannå oljemålning oljemålningar österrike österrikiskt österrisk
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52



