KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15191024

nr 1519 1024

Johan Ericson

(1849-1925), Sverige

Oljemålning, Brygga västkusten. Signerad, daterad 1889. Olja på pannå, 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 62x54 cm

Utrop:

30.000 kr

Såld:

25.000 kr

måndag 30 januari 2023
kl 20:35:27

30/1 20:30:27 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 30 jan

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Johan Ericson

Läs mer om Johan Ericson