KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15695085
*
nr 1569 5085
Isto Jakola
(f. 1940), Finland
Oljemålning, Monogramsignerad, -77, komposition. Olja på pannå, 18x14 cm, yttermått inklusive ram: 27x22 cm
Isto Jakola, finländsk målare född i Oulu 1940.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 oktober 2023
kl 20:56:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/10 13:47:31
1
300 kr
9/10 18:27:58
2
800 kr
9/10 20:34:49
1
400 kr
9/10 20:34:49
2
450 kr (Budbetjänt)
9/10 20:35:01
1
500 kr
9/10 20:35:01
2
600 kr (Budbetjänt)
9/10 20:35:13
1
700 kr
9/10 20:35:13
2
800 kr (Budbetjänt)
9/10 20:35:24
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland isto jakola komposition norden nordeuropa nordisk olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:49
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:55
*
Isto Jakola
Isto Jakola, finländsk målare född i Oulu 1940.
Läs om budbetjänten
nr 1569 5085
Isto Jakola
(f. 1940), Finland
Oljemålning, Monogramsignerad, -77, komposition. Olja på pannå, 18x14 cm, yttermått inklusive ram: 27x22 cm
Isto Jakola, finländsk målare född i Oulu 1940.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 oktober 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/10 13:47:31 | 1 | 300 kr |
9/10 18:27:58 | 2 | 800 kr |
9/10 20:34:49 | 1 | 400 kr |
9/10 20:34:49 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
9/10 20:35:01 | 1 | 500 kr |
9/10 20:35:01 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
9/10 20:35:13 | 1 | 700 kr |
9/10 20:35:13 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
9/10 20:35:24 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland isto jakola komposition norden nordeuropa nordisk olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:49 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:55