KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14046192
*
nr 1404 6192
Ingegerd Torhamn
(1898-1994), Sverige
Oljemålning, (tillskriven), ej signerad. Olja på pannå, 61x50 cm, oramad
Ingegerd Torhamn, född 1898, död 1994, svensk skulptör och målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 juni 2021
kl 18:34:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/6 09:50:53
1
700 kr
21/6 17:13:18
2
1.100 kr
21/6 18:23:46
3
1.000 kr
21/6 18:23:46
2
1.100 kr (Budbetjänt)
21/6 18:25:08
3
1.400 kr
21/6 18:25:35
4
Vinnande bud
21/6 18:27:35
3
1.900 kr
21/6 18:27:35
4
2.000 kr (Budbetjänt)
21/6 18:28:19
3
2.200 kr
21/6 18:28:19
4
2.400 kr (Budbetjänt)
21/6 18:29:24
3
2.600 kr
21/6 18:29:24
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ingegerd Torhamn
Ingegerd Torhamn, född 1898, död 1994, svensk skulptör och målare.
Läs mer om Ingegerd Torhamn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad ingegerd torhamn olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Ingegerd Torhamn
Ingegerd Torhamn, född 1898, död 1994, svensk skulptör och målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ingegerd Torhamn
nr 1404 6192
Ingegerd Torhamn
(1898-1994), Sverige
Oljemålning, (tillskriven), ej signerad. Olja på pannå, 61x50 cm, oramad
Ingegerd Torhamn, född 1898, död 1994, svensk skulptör och målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 2.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 juni 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/6 09:50:53 | 1 | 700 kr |
| 21/6 17:13:18 | 2 | 1.100 kr |
| 21/6 18:23:46 | 3 | 1.000 kr |
| 21/6 18:23:46 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 21/6 18:25:08 | 3 | 1.400 kr |
| 21/6 18:25:35 | 4 | Vinnande bud |
| 21/6 18:27:35 | 3 | 1.900 kr |
| 21/6 18:27:35 | 4 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
| 21/6 18:28:19 | 3 | 2.200 kr |
| 21/6 18:28:19 | 4 | 2.400 kr (Budbetjänt) |
| 21/6 18:29:24 | 3 | 2.600 kr |
| 21/6 18:29:24 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ingegerd Torhamn
Ingegerd Torhamn, född 1898, död 1994, svensk skulptör och mÃ¥lare.Läs mer om Ingegerd Torhamn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad ingegerd torhamn olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



