KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13967715
*
nr 1396 7715
Holger Jansson
(1924-2004), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -59. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 66x66 cm
Holger Jansson, svensk bildkonstnär född 1924, död 2004.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2021
kl 19:48:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/5 05:54:32
1
250 kr
9/5 19:25:30
2
200 kr
9/5 19:25:30
1
250 kr (Budbetjänt)
10/5 10:47:18
2
300 kr
10/5 19:34:48
3
450 kr
10/5 19:35:30
2
400 kr
10/5 19:35:30
3
450 kr (Budbetjänt)
10/5 19:36:02
2
500 kr
10/5 19:37:06
3
600 kr
10/5 19:38:20
2
700 kr
10/5 19:39:50
2
700 kr
10/5 19:41:11
3
800 kr
10/5 19:43:54
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Holger Jansson
Holger Jansson, svensk bildkonstnär född 1924, död 2004.
Läs mer om Holger Jansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: holger jansson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14
*
Holger Jansson
Holger Jansson, svensk bildkonstnär född 1924, död 2004.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Holger Jansson
nr 1396 7715
Holger Jansson
(1924-2004), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -59. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 66x66 cm
Holger Jansson, svensk bildkonstnär född 1924, död 2004.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/5 05:54:32 | 1 | 250 kr |
| 9/5 19:25:30 | 2 | 200 kr |
| 9/5 19:25:30 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 10/5 10:47:18 | 2 | 300 kr |
| 10/5 19:34:48 | 3 | 450 kr |
| 10/5 19:35:30 | 2 | 400 kr |
| 10/5 19:35:30 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 10/5 19:36:02 | 2 | 500 kr |
| 10/5 19:37:06 | 3 | 600 kr |
| 10/5 19:38:20 | 2 | 700 kr |
| 10/5 19:39:50 | 2 | 700 kr |
| 10/5 19:41:11 | 3 | 800 kr |
| 10/5 19:43:54 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Holger Jansson
Holger Jansson, svensk bildkonstnär född 1924, död 2004.Läs mer om Holger Jansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: holger jansson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14



