KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15992010

nr 1599 2010

Hans-Erik Eriksson

(1921-1997), Sverige

Oljemålning, Utsikt mot Gamla stan. Signerad. Olja på pannå, 61x90 cm, yttermått inklusive ram: 69x98 cm

Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.600 kr

måndag 19 februari 2024
kl 19:34:34

  • Tema
  • 19 feb

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Hans-Erik Eriksson

Läs mer om Hans-Erik Eriksson