KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13732023

nr 1373 2023

Hans-Erik Eriksson

(1921-1997), Sverige

Oljemålning, Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Norr Mälarstrand. Signerad. Olja på pannå, 60x78 cm

Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.

Utrop:

2.400 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 18 januari 2021
kl 20:09:15

16/1 21:07:33 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Hans-Erik Eriksson

Läs mer om Hans-Erik Eriksson