KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13732023
*
nr 1373 2023
Hans-Erik Eriksson
(1921-1997), Sverige
Oljemålning, Norr Mälarstrand. Signerad. Olja på pannå, 60x78 cm
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
2.400 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2021
kl 20:09:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/1 21:07:33
1
Vinnande bud
- Tema
18 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Hans-Erik Eriksson
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
Läs mer om Hans-Erik Eriksson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans-erik eriksson norr mälarstrand olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Hans-Erik Eriksson
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Hans-Erik Eriksson
nr 1373 2023
Hans-Erik Eriksson
(1921-1997), Sverige
Oljemålning, Norr Mälarstrand. Signerad. Olja på pannå, 60x78 cm
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.400 kr |
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/1 21:07:33 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
18 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Hans-Erik Eriksson
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Hans-Erik Eriksson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans-erik eriksson norr mälarstrand olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



