bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13732023



*

nr 1373 2023


Hans-Erik Eriksson

(1921-1997), Sverige


Oljemålning, Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Norr Mälarstrand. Signerad. Olja på pannå, 60x78 cm


Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.

Följerätt

Ja

Utrop:

2.400 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 1.500 kr (per 02:10:16)
Uppdatera
Visning

fredag 15/1, lördag 16/1, söndag 17/1 och måndag 18/1


Auktionen
avslutas:

måndag 18 januari kl 20:09:15


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
16/1 21:07:33 1      ledande budet*

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...



Läs mer om Stockholm

  • Konstnär/Designer

Hans-Erik Eriksson

Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.

Läs mer om Hans-Erik Eriksson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans-erik eriksson norr mälarstrand olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 5316 Blandteknik
    2 st, Sebastian Dahlgren, Monogramsignerade ZR, Ol..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 jan kl 20:49
  • 5325 Oljemålning
    Arne Granhall (1915-2004), Sverige. "Natt i Palma"..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 jan kl 18:12
  • 5168 Oljemålning
    Bertil Appelgren. Signerad, daterad 82. Olja på du..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 jan kl 19:43
  • 5274 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Signerad. Ol..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 jan kl 18:11
  • 5282 Oljemålning
    Börje E. Signerad, skog. Olja på duk, 32x40cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 jan kl 20:22
  • 5323 Oljemålning
    Diaz, Stadsmotiv. Signerad. Olja på duk, 87x58 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 jan kl 19:39




Ladda ner broschyr