KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15992012
nr 1599 2012
Hans-Erik Eriksson
(1921-1997), Sverige
Oljemålning, Kungliga slottet från Operan. Signerad. Olja på pannå, 90x122 cm, yttermått inklusive ram: 98x129 cm
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 19 februari 2024
kl 20:02:16
2.000 kr
2.200 kr
19 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Hans-Erik Eriksson
Läs mer om Hans-Erik Eriksson