KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16841001
nr 1684 1001
Gustaf Theodor Wallén
(1860-1948), Sverige
Oljemålning, Fiskebåtar i hamn. Signerad. Olja på duk, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 60x53 cm
Gustaf Theodor Wallén, svensk målare, grafiker, tecknare och skulptör född i Stockholm 1860, död 1948 i Leksand.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 3 mars 2025
kl 18:19:59
Gustaf Theodor Wallén
Läs mer om Gustaf Theodor Wallén