KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15671008

nr 1567 1008

Gunnar Torhamn

(1894-1965), Sverige

Oljemålning, Signerad, Fiskeläge. Olja på pannå, 38x45 cm, yttermått inklusive ram: 55x63 cm

Gunnar Torhamn, svensk bildkonstnär född 1894, död 1965.

Utrop:

6.000 kr

Såld:

6.800 kr

måndag 25 september 2023
kl 20:10:41

  • Klassiska
  • 25 sep

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Gunnar Torhamn

Läs mer om Gunnar Torhamn