bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13732006



*

nr 1373 2006


Gunnar Bergquist

(1903-1995), Sverige


Oljemålning, Gunnar Bergquist (1903-1995), Sverige. Slottsbacken. Signerad. Olja på duk, 46x50 cm


Gunnar Bergquist, svensk målare född 1903, död 1995.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 januari 2021
kl 19:59:15


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/1 23:18:38 1      100 kr
11/1 21:42:56 2      150 kr
14/1 21:12:54 3      200 kr
15/1 16:55:07 4      250 kr
15/1 20:30:29 5      300 kr
16/1 18:17:38 6      400 kr
17/1 14:42:31 7      500 kr
18/1 15:40:49 6      500 kr
18/1 15:40:49 7      500 kr (Budbetjänt)
18/1 15:41:08 6      600 kr
18/1 19:53:44 8      Vinnande bud
18/1 19:54:15 9      900 kr
18/1 19:54:15 8      (budbetjänt)
18/1 19:54:25 8      justering av budtak


Läs om budbetjänten

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...



Läs mer om Stockholm

  • Konstnär/Designer

Gunnar Bergquist

Gunnar Bergquist, svensk målare född 1903, död 1995.

Läs mer om Gunnar Bergquist
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar bergquist olja olja på duk oljemålning oljemålningar slottsbacken svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6044 Oljemålning
    2 st, P Zheing, marknad, lackteknik. Signerade. Ol..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 jan kl 18:27
  • 6053 Oljemålning
    Åke Nothberg (1891-1973), Sverige. Signerad, dater..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 jan kl 18:32
  • 6054 Oljemålning
    Åke Nothberg (1891-1973), Sverige. Stockholmsmotiv..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 jan kl 19:03
  • 5274 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Signerad. Ol..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 jan kl 20:49
  • 6036 Oljemålning
    Carl Holger Fischer (1885-1955), Danmark. Stillebe..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 jan kl 19:28
  • 6316 Oljemålning
    Edgar Wollin. Signerad, daterad 1935. Olja på pann..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 jan kl 20:17




Ladda ner broschyr