KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15075148

nr 1507 5148

Göran Brunius

(1911-2005), Sverige

Oljemålning, Signerad, Skogsäng, Sollenkroka. Olja på duk, 65x91 cm, yttermått inklusive ram: 70x95 cm

Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 5 december 2022
kl 20:10:34

2/12 20:09:36 1      Vinnande bud

Göran Brunius

Läs mer om Göran Brunius