KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14257208

nr 1425 7208

Göran Brunius

(1911-2005), Sverige

Oljemålning, Kornhamnstorg, Stockholm. Signerad, daterad 1948, Olja på pannå, 64x53cm, yttermått inklusive ram: 67x56cm

Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 18 oktober 2021
kl 18:07:19

Göran Brunius

Läs mer om Göran Brunius