KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14257208
nr 1425 7208
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, Kornhamnstorg, Stockholm. Signerad, daterad 1948, Olja på pannå, 64x53cm, yttermått inklusive ram: 67x56cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 18 oktober 2021
kl 18:07:19
1.200 kr
1.400 kr
2.000 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius