KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13579019

nr 1357 9019

Gerard Pieter Adolfs

(1897-1968), Nederländerna

Oljemålning, Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. "Kvarter Batavia", Indonesien. Signerad, daterad -47, Olja på duk, 39x41 cm

Gerard Pieter Adolfs, nederländsk målare född 1897, död 1968 .

Utrop:

15.000 kr

Såld:

12.000 kr

måndag 26 oktober 2020
kl 20:55:18

26/10 20:50:01 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 26 okt

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Gerard Pieter Adolfs

Läs mer om Gerard Pieter Adolfs