KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13174023
*
nr 1317 4023
Frans Wilhelm Odelmark
(1849-1937), Sverige
Oljemålning, Gårdsinteriör, Signerad, år 1880. Olja på duk, 38x33cm
Kondition: färgbortfall
Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 mars 2020
kl 20:25:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/3 20:20:23
1
Vinnande bud
- Klassiska
30 mar
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Frans Wilhelm Odelmark
Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.
Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gårdsinteriör olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:49
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06
-
1013 Oljemålning
Gérard Eppelé (1929), Frankrike, Figurer. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:58
-
7144 Oljemålning
Hennig Poulsson, Signerad, fåglar. Olja på duk, 32..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:04
*
Frans Wilhelm Odelmark
Kondition: färgbortfall
Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.
Läs mer om Klassiska
Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark
nr 1317 4023
Frans Wilhelm Odelmark
(1849-1937), Sverige
Oljemålning, Gårdsinteriör, Signerad, år 1880. Olja på duk, 38x33cm
Kondition: färgbortfall
Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.
| Utrop: | 3.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 mars 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/3 20:20:23 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
30 mar
Klassiska
PÃ¥ vÃ¥r klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byrÃ¥ar och bokskÃ¥p, svenskt och utländskt äldre och modernt mÃ¥leri, silver, 1900-talsdesign av A ...Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Frans Wilhelm Odelmark
Frans Wilhelm Odelmark, svensk mÃ¥lare född 1849, död 1937.Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gårdsinteriör olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:49
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06 -
1013 Oljemålning
Gérard Eppelé (1929), Frankrike, Figurer. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:58 -
7144 Oljemålning
Hennig Poulsson, Signerad, fåglar. Olja på duk, 32..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:04



