KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13174023

nr 1317 4023

Frans Wilhelm Odelmark

(1849-1937), Sverige

Oljemålning, Gårdsinteriör, Signerad, år 1880. Olja på duk, 38x33cm

Kondition: färgbortfall

Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 30 mars 2020
kl 20:25:23

30/3 20:20:23 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 30 mar

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Frans Wilhelm Odelmark

Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark