KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15851023

nr 1585 1023

Erland Cullberg

(1931-2012), Sverige

Oljemålning, Figurkomposition. Signerad. Olja på pannå, 100x71 cm, yttermått inklusive ram: 109x79 cm

Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.

Utrop:

12.000 kr

Såld:

10.000 kr

måndag 11 december 2023
kl 18:23:07

10/12 10:43:47 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 11 dec

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Erland Cullberg

Läs mer om Erland Cullberg